Понедельник, 13.05.2024, 11:17

Приветствую Вас Гость

Форма входа
Категории раздела
Полезная информация [98]
Статьи о перевозках [35]
Транспорт и грузы [23]
Разное [43]
Хоккей - Онлайн игры - Насладись вкусом победы!
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 103
Полезные ссылки
  • Законодательство Украины
  • Официальный курс валют
  • Министерство транспорта и связи
  • АсМАП
  • ГП СМАП
  • Укравтодор
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Футбол - Онлайн игры - Насладись вкусом победы!

    Автобазар Информер праздники сегодня
    Главная » Статьи » Разное

    Страхування відповідальності перевізника у цифрах
    Однозначної відповіді на запитання: скільки коштує договір CMR-страхування немає. Адже вартість цього полісу залежить від багатьох факторів. В середньому страховий внесок на одну вантажівку складає від 80 до 500 доларів. Змінюватися він може в залежності від марки та моделі транспортного засобу, обраних ризиків, вантажу, що перевозиться, території, якою прямує вантажівка, та франшизи.

    Франшиза

    Франшиза – це частина збитку, яка не сплачується компанією у разі страхового випадку. Вона заздалегідь обирається клієнтом та вказується у договорі страхування. В деяких компаніях вона може бути від тисячі до трьох тисяч умовних одиниць. Для страховиків цей показник відіграє роль своерідного «прохідного бар’єру»:

    «По-перше, франшиза «відфільтровує» дрібні страхові випадки, у яких витрати на розслідування події можуть перевущувати розмір заподіяних збитків. По-друге, дозволяє страховим компаніям сплачувати компенсацію разом із клієнтом». - пояснює фахівець із нестрандартних ризиків однієї зі страхових компаній Олександр Дмитрієв.

    Для кліентів, певна річ, франшиза корисна лише під час купівлі полісу. Адже договори із франшизою коштують дешевше за повне страхове покриття. Отже, арифретика цього страхового інструменту проста: чим більша франшиза, тим дешевший поліс. Але меньше страхове відшкодування.

    Територія перевезень

    Від того, до якої країни перевозиться вантаж, також залежить вартість CMR-страховки. Наприклад, якщо перевізник працює лише у межах держави, для нього поліс буде значно дешевше, ніж для далекобійника, що виконує регулярні рейси в Європу чи СНД. Для Казахстану у страховиків діють спеціальні підвищені тарифи. Це зумовлено дорожніми умовами цієї країни та іншими факторами. На території країн, де йдуть бойові дії, або у гарячих точках страховка не діє.



    Ліміти, вантажі та страхова історія

    Також на тарифи неабияк впливає й розмір страхового покриття. «Найбільш ходова сума покриття – 250 та 500 тисяч умовних одиниць. Залежно від виду вантажу, коригується і вартість страхування. Звісно, й властивості вантажу, що перевозиться, іноді додають копійок до страховки. Якщо це рефрижераторний вантаж, вартість СMR-страхування буде на 30 відсотків дорожчою. Для перевезень автомобілів автовозами кошторис зростає на 50 відсотків»- розповідає директор департаменту по роботі із автоперевізниками Вікторія Толстая.

    При укладанні договору страхування перевізник у спеціальній заяві має викласти свою «страхову історію». Якщо у підприємця вже траплялися страхові випадки або ДТП, то це може призвести до підвищення вартості CMR-ки.

    Перевізник повинен знати, в яких випадках настає саме його відповідальність. Адже більшість клієнтів страхових компаній плутають певні види страхування і несвідомо роблять себе «крайніми» у випадках пошкодження вантажу. «Договір відповідальності перевізників – це не договір страхування майна, - застерігає Олександр Дмітрієв. - Пошкодження майна під час транспортування може статися не з вини перевізника. До його псування можуть бути причетні інші особи: товаровідправник, що погано закріпив вантаж, або виробник, який припустився помилок при пакуванні».



    Ризики та збитки

    Та якщо пригода сталася з вини перевізника, то страхова компанія компенсує усі збитки.Також із цим полісом страховики допоможуть у випадках, коли вантаж у дорозі був пошкоджений або його викрали. А ще – у разі, якщо він був невчасно доставлений, чи взагалі не потрапив до місця призначення. Також полісом передбачені такі ризики, як відповідальність перед третіми особами та юридична підтримка клієнтів. Розмір збитків у страхових випадках визначається згідно із Конвецією про міжнародний договір перевезення вантажів. Він складає 8,33 розрахункових одиниці. Це приблизно 10 євро за кілограм вантажу. Договір CMR-страхування можна укласти як на одну подорож, так і на певний термін. Скажімо, на один рік.



    Ольга ІВАНОВА
    Категория: Разное | Добавил: El-Cid (13.11.2012)
    Просмотров: 1279 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Copyright MyCorp © 2024 | Используются технологии uCoz