Воскресенье, 12.05.2024, 22:54

Приветствую Вас Гость

Форма входа
Категории раздела
Полезная информация [98]
Статьи о перевозках [35]
Транспорт и грузы [23]
Разное [43]
Хоккей - Онлайн игры - Насладись вкусом победы!
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 103
Полезные ссылки
  • Законодательство Украины
  • Официальный курс валют
  • Министерство транспорта и связи
  • АсМАП
  • ГП СМАП
  • Укравтодор
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Футбол - Онлайн игры - Насладись вкусом победы!

    Автобазар Информер праздники сегодня
    Главная » Статьи » Разное

    Митний кодекс у довільному трактуванні?
    Водій київської компанії був звинувачений митниками у наданні неправдивих даних і, як наслідок, потрапив під суд.



    Новий Митний кодекс, що діє в Україні ось уже декілька місяців, загалом отрмав схвальну оцінку від бізнесу. Але, на превеликий жаль, сьогодні трапляються випадки довільної трактовки деяких статей Кодексу.

    Усе почалося з того, що водієві-міжнароднику київської автотранспортної компаніїкомпанії потрібно було виконати замовлення на доставку вантажу з Волинської області до Німеччини. За документами водій перевозив шлаковий відхід металургійного виробництва. Як і потрібно було зробити, водій без проблем замитнився на внутрішній луцькій митниці і далі рушив на Ягодин. А ось там і сталася неприємність.

    На переході митники ретельно доглянули вантаж і виявили, що в середині упаковок зі шлаковим відходом знаходяться менші упаковки зі сплавом на основі бронзи та латуні. Вирок однозначний – контрабанда. Тоді і постало питання, а хто ж винен? Митники звинуватили водія. Суди перших інстанцій також ухвалили вирок, що далекобійник вирішив таким чином заробити зайву копійку, та постановили накласти на водія штраф у розмірі 462 тис. грн.

    Однак ті хто приймали таке рішення, забули або не знали, що у міжнародній конвенції, яку Україна підписала кілька років назад і, що також передбачено Українським митним кодексом, чітко прописано, у яких саме випадках можна звинуватити перевізника. По перше , якщо кількість вантажу більша або менша від задекларованої. По друге, якщо існує зовнішнє пошкодження упаковки та неправильне маркування товару. І по третє, коли є спеціально обладнані схованки для перевезення незадекларованого товару.

    У даному випадку ці умови перевізником порушені не були. Адвокат Київської міської колегії Віктор Якобчук, який захищає права водія, звернувся до Апеляційного суду Волинської області, щоб відстояти справедливість. І цього тижня таке засідання відбулося.

    Розглянувши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що не все так просто, як здалося судам першої інстанції. Якщо звернутися до міжнародної конвенції та до статей нашого Митного кодексу зрозуміло, що водій-міжнародник не повинен знати, що знаходиться всередині упаковок. А отже відповідати за незадекларований товар має або постачальник, або той, кому цей вантаж відправлявся. До речі директор компанії-відправника також був звинувачений у задумі перевезення контрабанди. То чого ж суд першої інстанції вирішив покарати ще й водія?

    Апеляційний суд вирішив більш ретельно вивчити матеріали справи і десятого вересня провести чергове засідання, де можливо й буде ухвалено остаточне рішення.

    Отже те, чого так остерігалися наші міжнародні автоперевізники, таки відбувається, і українських водіїв почали звинувачувати у наданні неправдивих даних у випадках, коли немає очевидної вини перевізника. Якщо ж суди до таких справ будуть ставитися неуважно, це може набути масового характеру, а відтак між митними органами та міжнародниками виникатиме конфронтація, яка непотрібна ні бізнесу, ні державі.



    Леонід ДУДКО
    Категория: Разное | Добавил: El-Cid (06.09.2012)
    Просмотров: 724 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Copyright MyCorp © 2024 | Используются технологии uCoz